Võistkondlik 24 h artiklivõistlus

Mitu kuud vältav kirjutamisvõistlus tundub liiga aeglane? Kuidas tundub 24 h välkvõistlus, mille peaauhind on 1000 eurot ja kogu auhinnafond 2000-eurot!

Välkvõistlus toimus laupäeval, 2. novembril 2019 kell 12.15 Tartu Ülikoolis Liivi 2 õppehoones (ruumid 404 ja 403). Sissejuhatuse järel loosisime võistkondadele teemad ning pärast seda hakkas jooksma 24 tunni, mille möödudes selgitas žürii välja võitjad.

Artiklid kirjutasime eestikeelsesse Vikipeediasse, sest nii on võistlusel loodust kasu ka teistel. Oodatud olid kõigi erialade üliõpilased ja õpilased, kes tahtsid veeta põneva nädalavahetuse.

Võistlusele sai registreeruda siin.

Reeglid:

  • Võistkonnas võib olla 2 kuni 4 inimest, kellest vähemalt kaks peavad olema õpilased või üliõpilased.
  • Teemad loosime välja võistluse alguses, mille järel on artiklite esitamiseks aega 24 tundi. Seekordsel võistlusel on loositavateks teemadeks Eesti linnad.
  • Võitjameeskond viib koju 1000 eurot ning kogu auhinnafond on 2000 eurot.
  • Vähemalt viimase 4 h jooksul peab žürii liikmetele olema tagatud ligipääs võistlustööna koostatud tekstile ning pärast võistlusperioodi lõppu tutvustavad võistkonnad žüriile ja teistele kohalolijatele enda tehtut.
  • Meeskonna esindajad peavad kohal olema teemade loosimisel ja võistluse lõpetamisel. Ülejäänud ajal on meeskonnaliikmed vabad ise valmima kohta, kus artiklikirjutamisega tegeleda.

Tulemused: võitjavõistkonnaks valiti IITEE, kes kirjutas artikli Suure-Jaanist. Võistkonda kuulusid Tarmo Pungas, Kaarel Vesilind, Carmen Akkermann ja Joosep Näks.

Võistluse preemiad pani välja Swedbank. Võistluse korraldas Tartu Ülikooli Miljon+ meeskond koos MTÜ-ga Wikimedia Eesti.

Lisaks meeskondlikule artiklivõistlusele on võimalik jõudu katsuda ka 30. septembrist kuni 31. detsembrini toimuval digihariduse konkursil.

 

Foto: Janno Loide. Litsents: CC BY-SA 4.0