Projektist

Miljon+ on Vikipeedia arendamise projekt, milles saab kaasa lüüa igaüks. Meiega koos saab teenida ühiskonda ja panustada eesti keele tulevikku.

Loogem juurde uusi vikiartikleid ja täiendagem olemasolevaid! Nii teeme kingituse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja emakeelse ülikooli 100. sünnipäevaks.

Vikipeedia eksisteerib hetkel ligi 300 keeleversioonis, neist 13 keelt on esindatud rohkem kui miljoni artikliga. Vabatahtlike koostajate ühistööna loodav Vikipeedia on juba praegu enim kasutatav üldinfoallikas. Kuigi vajadus hea ja tervikliku eestikeelse entsüklopeedia järele on suur, on praegune keskkond sisult alles poolik ja vajab täiendamist. Senise kasvutempoga jõuaksime miljoni artikli mahuni alles sajandi lõpuks, kuid oleme kindlad, et jõuame ka kiiremini. Kutsume aktiivseid inimesi Vikipeedia artikleid juurde looma ja olemasolevaid täiendama, et jõuaksime miljoni artiklini märksa varem.

Toetame eesti keele ja kultuuri arengut eestikeelse Vikipeedia edendamise kaudu. Meie eesmärk on suurendada Vikipeedia tekstilist mahtu, tagada olemasolevate ja lisanduvate artiklite sisuline ning keeleline korrektsus.

Edasi aidata soovime ka võrukeelset Vikipeediat, mille võiks projekti käigus viia praeguselt 5400 artiklilt 10 000-ni.

Projekti Miljon+ veab Tartu Ülikool koostöös MTÜ-ga Wikimedia Eesti.

Projekti Miljon+ tegevused on jagatud nelja aasta peale (2017–2020), keskmes on järgmised tähtsündmused:

  • 14. märtsil 2017. a – Miljon+ väljakuulutamine;
  • 24. veebruaril 2018. a tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva;
  • 1. detsembril 2019. a möödub sada aastat emakeelse ülikooli asutamisest;
  • 2. veebruaril 2020. a anname ühiskingituse üle Eesti Vabariigi pidustustel.