Emakeelepäeva konverents “Selle maa keel”

12. märts 2018 kell 13:00 - 17:00

Tartu ülikoolis tähistatakse saabuvat emakeelepäeva konverentsiga, kus saab kuulata huvitavaid kõnesid ja osaleda töötubades.

Miljon+ töötoas “Mida pakub Vikipeedia eesti keelele?” keskendutakse Vikipeediale kui keeleressursile.

Vikipeedia on väärtuslik keeleressurss ning üliõpilased, õppejõud ja teadlased on väga hinnatud kaastöölised Vikipeedia sisu loomisel. Töötoas otsime vastust küsimusele, mida pakub Vikipeedia eesti keelele. Vaatame praktilisi näiteid, kuidas Vikipeediat keele analüüsimisel kasutada, kuidas Vikipeediat täiendada ja milliseid keeletehnoloogilisi vahendeid saame selleks kasutada. Töötuppa on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Vikipeedia ja keeletehnoloogia vastu. Töötuba viivad läbi Kadri Vare ja Sirli Zupping.

Registreerimine töötuppa on avatud, vt siin.

Kuupäev:
12. märts 2018